Úterý, 26 října

Začínáme houbařit! Zkontrolujte, která obuv bude v lese fungovat

Když léto skončí, přejdeme od okupace pláže k šlapání lesních cest. Ano, houbaření v posledních letech vzrostlo na popularitě. A v lese je nezbytný správný outfit a především boty. Jaký typ obuvi byste si měli zvolit, abyste se cítili pohodlně?

Ranní rosy se nebojíme

Nejlepší čas dne na sbírání hub je brzy ráno. Čím dříve sbíráte houby, tím větší je šance, že před vámi nikdo nezkontroloval všechna lesní zákoutí a úkryty a nevrátíte se domů s košem plným hub. Ráno na podzim doprovází rosa, takže buďte připraveni, že bude mokro. Kromě toho na podzim často a intenzivně prší, takže nepromokavá obuv bude tou nejbezpečnější volbou. Tradičně do lesa volíme gumové holínky, které dostatečně ochrání chodidla před vlhnutím. Populární tenisky , i když pohodlné, v lese nás neochrání před deštěm ani před kalužími nebo blátivým terénem. Holínky jsou bezpečnou volbou i kvůli často chladné podzimní auře – chrání před mechanickým poškozením a jsou odolné vůči poškození. Navíc se jedná o pracovní obuv, kterou raději nepoužíváme každý den a i když se rozbije – nebude nám jí líto. Není také obtížné je vyčistit – stačí je opláchnout vodou nebo otřít hadříkem a nechat zaschnout. Jedná se o typ obuvi ideální pro lesní turistiku, zahradnictví nebo úklidové práce. A – co je důležité zejména pro ženy – dámské holínky– jsou také módním doplňkem používaným v městských stylizacích v deštivých dnech.

Pohodlí a vzhled mohou jít ruku v ruce

Při výběru holínek bot na houby se musíte rozhodnout, z jakého materiálu budou vyrobeny. Máte na výběr ze dvou možností: klasický PVC materiál nebo Eva pěna.V prvním případě bude obuv o něco těžší a tužší, ta vyrobená z pěny může být pohodlnější, ale je náchylnější k poškození. Pokud tedy často používáme gumové holínky a chceme, aby nám sloužily déle, pak bude PVC lepší volbou. Určitě byste měli věnovat pozornost oteplení a hloubce dezénu. Na podzim bude v lese zima, takže jemné oteplení zvýší vaše pohodlí, silnější podrážka s hlubokým dezénem zabrání uklouznutí na listí padajícím ze stromů. Důležitá bude také jejich délka – čím vyšší svršek, tím lepší ochrana nohou. Jejich vzhled bude mít druhořadý význam při cestě do lesa. Ale mnoho lidí – většinou žen – chce vypadat módně a hezky bez ohledu na okolnosti. V tomto ohledu jsou také navrženy dámské gumové boty, takže si můžete vybrat z různých barev a vzorů. V závislosti na vašich preferencích najdete plné gumové holínky, v tlumených barvách nebo trochu výraznější – žlutá nebo červená zajistí dobrou viditelnost v lese – a zdobené různými způsoby. Při rozhodování o nákupu obuvi do lesa je jistě klíčem pohodlí. Houbaření často trvá hodiny a hodiny a vy nechcete dostat kuří oka. U dobře vybrané obuvi má noha dostatek prostoru a je dobře polstrovaná, nepotí se a je suchá. Tyto gumové holínky musí tyto podmínky splňovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *